Weekend zimowy dla dzieci w Warszawie

Zapewnienie rozrywki najmłodszym w zimowe weekendy spędzane w stolicy może wydawać się sporym wyzwaniem, jednak wbrew pozorom Warszawa oferuje bardzo bogatą ofertę różnych atrakcji dla dzieci.

Dzięki temu zarówno osoby, które wybierają się do tego miasta zimą jedynie na kilka dni, jak i mieszkańcy miasta, mogą korzystać wraz ze swoimi pociechami z takich rozrywek jak lodowisko, organizowane w okresie przedświątecznym osiedlowe targi czy też uwielbiany przez wszystkich Królewski Ogród Światła. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ lista ciekawych miejsc do odwiedzenia jest bardzo długa i zawsze warto śledzić ogłoszenia w lokalnych mediach czy oficjalną stronę internetową miasta w poszukiwaniu ciekawych stałych wydarzeń oraz nowych propozycji.

Warszawa zimą - atrakcje dla młodszych i starszych

Nikt nie lubi się nudzić, w szczególności dzieci - jest to fakt niezaprzeczalny. Zapewnienie rozrywki maluchom może być jednak dość trudne, w szczególności zimą, kiedy korzystanie z osiedlowego placu zabaw nie wchodzi w grę. Warto więc przyjrzeć się ciekawym propozycjom w okolicy, szczególnie tym, które znajdziemy w centrum lub jego obrębie. Odwiedzający Warszawę lub zamieszkujący stolicę młodsi i starsi mogą bowiem zawsze liczyć na to, że miasto każdego roku będzie starało się zapewnić im świetnie spędzone chwile zarówno przed świętami, jak i w czasie ferii. Przede wszystkim na liście atrakcji do odwiedzenia powinno znaleźć się lodowisko na Starym Mieście.

Rodzinny wypad na łyżwy w weekend to podstawa, a stworzona klimatyczna iluminacja oraz płyta, która otacza pomnik warszawskiej Syrenki dopełniają całości. Jeżeli już jesteśmy w temacie iluminacji, nie można oczywiście nie wspomnieć o tej w Multimedialnym Parku Fontann, a także o Królewskim Ogrodzie Światła w parku wilanowskim, stworzonym z tysięcy maleńkich diod. To zapierająca dech instalacja, którą trzeba odwiedzić w zimowy weekend - koniecznie po zmroku! Warto też po prostu przejść się na plac Zamkowy i przespacerować Traktem Królewskim, aby poczuć ten jedyny w swoim rodzaju, świąteczny klimat. Główce ulice centrum są bowiem w tym czasie odpowiednio dekorowane, a główną rolę grają tu właśnie świąteczne iluminacje.

Co robić w zimowy weekend w Warszawie z dziećmi?

Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu rodziców małych dzieci. Osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek z pewnością chętnie wybiorą się ze swoim potomstwem na Górkę Szczęśliwicką. Ta nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa ze stokiem udowadnia, że aby móc poszusować na nartach wcale nie trzeba jechać w góry. Miłośnicy zimowego szaleństwa mogą też śledzić informacje publikowane przez PGE Narodowy, który od kilku lat zamienia się w zimowe miasteczko - towarzyszy ono takim atrakcjom jak góra lodowa, lodowiska do jazdy na łyżwach czy płyta do gry w curling. Świetną przygodą może być też przejażdżka warszawskim metrem i specjalną linią, którą obsługują świątecznie udekorowane wagony.

Znajdzie się również coś dla tych, którzy nie przepadają za zimnem i przebywaniem na śniegu oraz lodzie. Choć zasadniczo to właśnie iluminacje, lodowiska czy stok narciarski brzmią zawsze najatrakcyjniej, to jednak znajdują się pod przysłowiową chmurką i po prostu nie zawsze będziemy mieć możliwość lub chęć skorzystania z nich. Na szczęście z pomocą przychodzą atrakcje pod dachem. Do takich zaliczyć można klasyczne opcje - kino, trampoliny, basen czy wystawy tematyczne. Warto odwiedzić Motylarnię i w środku zimy poczuć przyjemne, tropikalne ciepło. Nieco starsze dzieci z pewnością będą też zafascynowane wizytą w Muzeum Gier i Komputerów. Jest to miejsce, w którym w zimowe wieczory można pograć na sprzęcie, który czasy swojej świetności ma już dawno za sobą, jednak nadal sprawia frajdę. Różnorodność dostępnych gier pozwala również najmłodszym przyjrzeć się, jak branża zmieniała się przez ostatnie dekady.

Podsumowując, przyjemne spędzenie zimowego weekendu z dziećmi w Warszawie nie wymaga wiele wysiłku i jest w stanie zapewnić maluchom maksimum radości. Jest z czego wybierać, więc wystarczy się tylko rozejrzeć i zaplanować aktywny wypoczynek!